Erikoisalayhdistykset

 

YHTEYSTIEDOT JA SIHTEERIT:

 

Suomen Plastiikkakirurgiyhdistys ry, Chirurgi Plastici Fenniae ry, www.suomenplastiikkakirurgiyhdistys.fi

Sihteeri: Marja Majava, email: marja.majava@gmail.com

 

Suomen Gastrokirurgit ry, www.gastrokirurgit.fi

Sihteeri on Pirita Varpe. email: scriba@gastrokirurgit.fi

 

Suomen Käsikirurgiyhdistys ry, www.suomenkasikirurgiyhdistys.fi

Sihteeri: Antti Sommarhem, email: antti.sommarhem@hus.fi

 

Suomen Lastenkirurgiyhdistys-Sulamaa-seura ry, www.lastenkirurgiyhdistys.fi

Sihteeri: Maija Jääskelä emal: Maija.Jaaskela@ppshp.fi

 

Suomen Lastenortopedinen Yhdistys ry, www.sloy.fi

Sihteeri: Juha-Jaakko Sinikumpu, email: juha-jaakko.sinikumpu@ppshp.fi

 

Suomen Ortopediyhdistys ry, www.soy.fi

Sihteeri: Mika Paavola, email: sihteeri@soy.fi

 

Suomen Traumatologi-yhdistys ry, www.traumasurgery.fi

Sihteeri: Juha Kiiski, email: sihteeri@traumasurgery.fi

 

Suomen Thoraxkirurgiyhdistys ry, www.stky.fi

Sihteeri: Anna Govenius, email: anna.govenius@kuh.fi

Suomen Urologiyhdistys ry, www.urologiyhdistys.fi

Sihteeri: Sami Raatikainen, email: sami.raatikainen@kuh.fi

 

Suomen Verisuonikirurginen yhdistys,verisuonikirurgit.yhdistysavain.fi.
Sihteeri: Tiia Kukkonen, email: tiia.kukkonen@fimnet.fi

 

Suomen Yleiskirurginen Yhdistys ry, www.yleiskirurgit.fi

Sihteeri: Jaakko Keränen, email: jaakko.keranen@elisanet.fi

 

Rintarauhaskirurginen sektio,www.kirurgiyhdistys.fi

Sihteeri: Tommi Hakala, email: tommi.hakala@fimnet.fi

 

Suomen leuka ja kasvokirurgian yhdistys ry, www.leukajakasvokirurgia.fi

Sihteeri: Patricia Stoor, email: patricia.m.stoor@hus.fi

 

Suomen Suu- ja Leukakirurgian yhdistys ry, www.suujaleukakirurgiyhdistys.fi

Sihteeri: Marina Kolkka, email: marina.kolkka@fimnet.fi

 

Suomen Neurokirurginen yhdistys ry (SNKY)

Sihteeri: Minna Oinas, email: minna.oinas@hus.fi

 

Suomen Reumaortopedinen yhdistys r.y. www.kirurgiyhdistys.fi

Sihteeri: Tomi Nousiainen, email: tomi.nousiainen@ppshp.fi