Hallitus 2017

 

Puheenjohtaja, Paulina Salminen /gastrokirurgia
E-mail: paulina.salminen@tyks.fi
Toimipaikka: TYKS

Varapuheenjohtaja, Mikko Pakarinen/lastenkirurgia
E-mail: Mikko.Pakarinen@hus.fi
Toimipaikka: Lastenklinikka HUS

Sihteeri I, Johanna Laukkarinen /gastrokirurgia
E-mail: johanna.laukkarinen@fimnet.fi
Toimipaikka: TA2, Gastroenterologian vastuualue, TAYS

Sihteeri II, Ville Vänni /yleiskirurgia
E-mail: ville.vanni@siunsote.fi
Toimipaikka: Pohjois-Karjalan Keskussairaala, Kirurgia

Taloudenhoitaja, Pirkka Vikatmaa /verisuonikirurgia
E-mail: pirkka.vikatmaa@hus.fi
Toimipaikka: HYKS Verisuonikirurgian klinikka, Meilahden sairaala

 

Karoliina Halmesmäki
E-mail: karoliina.halmesmäki@hus.fi
Toimipaikka: HUS-Vatsakeskus-verisuonikirurgian linja


Ilkka Kaartinen /plastiikkakirurgia
E-mail: ikaartinen@gmail.com
Toimipaikka: TAYS, plastiikkakirurgia


Leena Kivipelto /neurokirurgia
E-mail: leena.kivipelto@hus.fi
Toimipaikka: HUS, neurokirurgian klinikka


Risto Kontio /suu- ja leukakirurgia
E-mail: risto.kontio@hus.fi 
Toimipaikka: HYKS, Suu- ja leukasairauksien klinikka
 

Kati Kortelainen /yleiskirurgia
E-mail: kati.kortelainen@fimnet.fi,
Toimipaikka: Kanta-Hämeen keskussairaala
 

Vesa Koivukangas /gastrokirurgia
E-mail: Vesa.Koivukangas@ppshp.fi  
Toimipaikka:


Antti Koivusalo /lastenkirurgia
E-mail: antti.koivusalo@hus.fi
Toimipaikka: Hus, Lastenklinikka

Juhana Leppilahti /ortopedia
E-mail: juhana.leppilahti@ppshp.fi
Toimipaikka: OYS, tukielin- ja neurokirurgian vastuualue
 

Mikael Leppilahti /urologia
E-mail: mikael.leppilahti@pshp.fi
Toimipaikka: TAYS
 

Antti Valtola/thoraxkirurgia
E-mail: antti.valtola@kuh.fi
Toimipaikka: KYS
 

Eero Waris /käsikirurgia
E-mail: eero.waris@hus.fi
Toimipaikka: HYKS, Töölön sairaala