Hallitus 2018

 

Suomen Kirurgiyhdistyksen hallitus, toimikausi 2017 – 2018

Puheenjohtaja, Paulina Salminen
E-mail: paulina.salminen@tyks.fi
Toimipaikka: TYKS, gastrokirurgia
 

Varapuheenjohtaja, Johanna Turtiainen 
E-mail: johanna.turtiainen@siunsote.fi
Toimipaikka: Pohjois-Karjalan keskussairaala, verisuonikirurgia
 

Sihteeri I, Vänni Ville
E-mail: ville.vanni@siunsote.fi
Toimipaikka: Pohjois-Karjalan keskussairaala, yleiskirurgia
 

Sihteeri II, Ville Sallinen
E-mail: ville.sallinen@hus.fi
Toimipaikka: HYKS Vatsakeskus, gastrokirurgia
 

Taloudenhoitaja, Vikatmaa Pirkka
E-mail: pirkka.vikatmaa@hus.fi
Toimipaikka: HYKS Vatsakeskus, verisuonikirurgia
 

Hallituksen muut jäsenet

Karoliina Halmesmäki
E-mail: karoliina.halmesmaki@hus.fi
Toimipaikka: HYKS Vatsakeskus, verisuonikirurgia
 

Ilkka Kaartinen
E-mail: ikaartinen@gmail.com
Toimipaikka: TAYS, plastiikkakirurgia
 

Timo Koivisto, neurokirurgia                  
E-mail: timo.koivisto@kuh.fi
Toimipaikka: KYS, Neurokeskus
 
Vesa Koivukangas 
E-mail: vesa.koivukangas@ppshp.fi 
Toimipaikka: OYS, gastrokirurgia
 

Antti Koivusalo 
E-mail: antti.koivusalo@hus.fi
Toimipaikka: HYKS, lastenkirurgia
 

Risto Kontio
E-mail: risto.kontio@hus.fi 
Toimipaikka: HYKS, Suu- ja leukasairauksien klinikka
 

Minna Laitinen                  
E-mail: minna.laitinen@fimnet.fi
Toimipaikka: 1.1.18 lähtien HYKS, ortopedia


Mikael Leppilahti
E-mail: mikael.leppilahti@pshp.fi
Toimipaikka: TAYS, urologia
 

Lauri Pautola
E-mail: lauri.pautola@siunsote.fi   
Toimipaikka: Pohjois-Karjalan keskussairaala, yleiskirurgia
 

Hanna-Stina Taskinen
E-mail: hanna-stina.taskinen@utu.fi
Toimipaikka: TYKS, käsikirurgia

 

Antti Valtola
E-mail: antti.valtola@kuh.fi
Toimipaikka: KYS, sydän- ja rintaelinkirurgia

Ari Leppäniemi

E-mail: ari.leppaniemi@hus.fi

Toimipaikka: HYKS Vatsakeskus, gastrokirurgia, SJS päätoimittaja

Läsnäolo-oikeus hallituksen kokouksissa

Nina Lindfors

E-mail: nina.C.lindfors@hus.fi

Toimipaikka: HYKS, käsikirurgia, SKY:n NKF edustaja

 

Kirsi Kuusela-Rikka

E-mail: toimisto@kirurgiyhdistys.fi

SKY:n toimistonhoitaja