Hallitus 2020

 

Suomen Kirurgiyhdistyksen hallitus, toimikausi  2020

Puheenjohtaja, Johanna Turtiainen 
E-mail: johanna.turtiainen@siunsote.fi
Toimipaikka: Pohjois-Karjalan keskussairaala, verisuonikirurgia
 

Varapuheenjohtaja, Vikatmaa Pirkka
E-mail: pirkka.vikatmaa@hus.fi
Toimipaikka: HYKS Vatsakeskus, verisuonikirurgia
 

Sihteeri I, Vänni Ville
E-mail: ville.vanni@siunsote.fi
Toimipaikka: Pohjois-Karjalan keskussairaala, yleiskirurgia
 

Sihteeri II, Ville Sallinen
E-mail: ville.sallinen@hus.fi
Toimipaikka: HYKS Vatsakeskus, gastrokirurgia

Taloudenhoitaja: Hanna-Stiina Taskinen
E-mail: hanna-stiina.taskinen@tyks.fi
Toimipaikka: TYKS, käsikirurgia

Hallituksen muut jäsenet

Vesa Anttila
E-mail: vesa.anttila@tyks.fi
Toimipaikka: TYKS, thoraxkirurgia

Camilla Böckelman (erikoistuvien edustajana)
E-mail: camilla.bockelman@helsinki.fi
Toimipaikka: HYKS Vatsakeskus

Timo Koivisto                
E-mail: timo.koivisto@kuh.fi
Toimipaikka: KYS, Neurokeskus
 

Antti Koivusalo 
E-mail: antti.koivusalo@hus.fi
Toimipaikka: HYKS, lasten kirurgia

Olli Leppänen
E-mail: olli.leppanen@pshp.fi
Toimipaikka: TAYS / käsikirurgia


Hannu Miettinen
E-mail: hannu.miettinen@kuh.fi
Toimipaikka: KUH /ortopedia


Lauri Pautola
E-mail: lauri.pautola@siunsote.fi   
Toimipaikka: Pohjois-Karjalan keskussairaala, yleiskirurgia
 

Matti Pokela
E-mail: mpokela@gmail.com
Toimipaikka: OYS / Verisuonikirurgia

Paulina Salminen
E-mail: paulina.salminen@tyks.fi
Toimipaikka: TYKS, Satasairaala / SJS lehden edustaja

Eija Suorsa
E-mail: eija.suorsa@fimnet.fi
Toimipaikka: Plastiikkakirurgia, OYS

Johanna Snäll
Email: johanna.snall@hus.fi
Toimipaikka: Leuka- ja suukirurgia /HUS

Kimmo Taari
E-mail: kimmo.taari@hus.fi  
Toimipaikka: Urologian linja, HUS, Peijas M0035, 00029 HUS
 

Sari Venesmaa
E-mail: sari.venesmaa@kuh.fi
Toimipaikka: KYS/Ge-kirurgia
 

Läsnäolo oikeus hallituksen kokouksissa

Ari Leppäniemi
E-mail: ari.leppaniemi@hus.fi
Toimipaikka: H
YKS Vatsakeskus, gastrokirurgia, SJS päätoimittaja

Nina Lindfors
E-mail: nina.C.lindfors@hus.fi
Toimipaikka: HYKS, käsikirurgia, SKY:n NKF edustaja

Kirsi Kuusela-Rikka
E-mail: toimisto@kirurgiyhdistys.fi
SKY:n toimiston/käytännön asiat