Erikoisala-yhdistysten yhteystiedot

Suomen Gastrokirurgit ry
www.gastrokirurgit.fi
Sihteeri Tarja Pinta:  sihteeri@gastrokirurgit.fi

Suomen Käsikirurgiyhdistys ry
www.suomenkasikirurgiyhdistys.fi
Sihteeri Juha Alavaikko:  secretary@fssh.fi        

Suomen Lastenkirurgiyhdistys-Sulamaa-seura ry www.lastenkirurgiyhdistys.fi
Sihteeri  Jani Unkuri

Suomen Leuka- ja Kasvokirurgian yhdistys ry www.leukajakasvokirurgia.fi
Sihteeri Patricia Stoor patricia.m.stoor@hus.fi

Suomen Neurokirurginen yhdistys ry 
www.snky.fi 
Sihteeri: olli-pekka.kamarainen@kuh.fi

Suomen Ortopediyhdistys ry 
www.soy.fi
Sihteeri Robert Björkenheim:  sihteeri@soy.fi

Suomen Plastiikkakirurgiyhdistys ry www.suomenplastiikkakirurgiyhdistys.fi
Sihteeri Erika Hoppela:
sihteeri@suomenplastiikkakirurgiyhdistys.fi 

Suomen Thoraxkirurgiyhdistys ry 
www.stky.fi
Sihteeri Markus Malmberg: markus.malmberg@tyks.fi  

Suomen Urologiyhdistys ry 
www.urologiyhdistys.fi
Sihteeri Kanerva Lahdensuo:  kanerva.lahdensuo@hus.fi

Suomen Verisuonikirurginen yhdistys 
https://verisuonikirurgit.yhdistysavain.fi/
Sihteeri Marianne Jaroma: marianne.jaroma@kuh.fi

Suomen Yleiskirurginen Yhdistys ry 
www.yleiskirurgit.fi
Sihteeri Hanna Franssila:  hanna.franssila@pp.inet.fi

_________________________________________

Muita yhdistyksiä:

Lihavuus- ja metaboliakirurgian yhdistys/ LiMe 
www.limery.fi   
Sihteeri: Sanna Meriläinen

Suomen Traumatologiyhdistys ry
www.traumasurgery.fi
Sihteeri Mari Heikkinen: sihteeri@traumasurgery.fi

Rintarauhaskirurgia r.y
Sihteeri: riitta.aaltonen@tyks.fi