Hallitus, Säännöt, GDPR

Suomen Kirurgiyhdistyksen hallitus
(sivustoa päivitetään!)

Säännöt

GDPR
Tietosuojaseloste


Suomen Kirurgiyhdistyksen hallitus
2021

Puheenjohtaja, Johanna Turtiainen 
E-mail: johanna.turtiainen@siunsote.fi
Toimipaikka: Pohjois-Karjalan keskussairaala, verisuonikirurgia

Varapuheenjohtaja, Vikatmaa Pirkka 
E-mail: pirkka.vikatmaa@hus.fi
Toimipaikka: HYKS vatsakeskus, verisuonikirurgia

Sihteeri I, Ville Sallinen
E-mail: ville.sallinen@hus.fi
Toimipaikka: HYKS vatsakeskus, gastrokirurgia

Sihteeri II, Toni Seppälä,
E-mail:toni.seppala@fimnet.fi
Toimipaikka: HYKS, vatsakeskus, gastrokirurgia

Taloudenhoitaja Hanna-Stina Taskinen
E-mail: hanna-stiina.taskinen@tyks.fi
Toimipaikka: TYKS, käsikirurgia

Hallituksen erikoisalayhdistysten edustajat:
Vesa Anttila, thoraxkirurgia
E-mail:vesa.anttila@tyks.fi 
Toimipaikka: TYKS

Henri Haapanen, erikoistuvien edustaja
E-mail: henri.haapanen00@gmail.com
Toimipaikka: 

Juha Kiiski, plastiikkakirurgia
E-mail: juha.p.kiiski@gmail.com
Toimipaikka: TAYS

Timo Koivisto, neurokirurgia                
E-mail: timo.koivisto@kuh.fi
Toimipaikka: KYS, Neurokeskus

Antti Koivusalo, lastenkirurgia 
E-mail: antti.koivusalo@hus.fi
Toimipaikka: HYKS, lastenkirurgia

Olli Leppänen, käsikirurgia
E-mail: olli.leppanen@pshp.fi
Toimipaikka: TAYS, käsikirurgia

Hannu Miettinen, ortopedia
E-mail:hannu.miettinen@kys.fi
Toimipaikka: KYS, ortopedia

Kari Rasku, yleiskirurgia
E-mail: kari.rasku@hotmail.com
Toimipaikka: TAYS Hatanpää

Eva Saarinen, verisuonikirurgia
E-mail: eva.saarinen@pshp.fi
Toimipaikka: TAYS

Paulina Salminen (SJS lehden edustaja)
E-mail: paulina.salminen@tyks.fi
Toimipaikka: TYKS, TY Satasairaala 

Johanna Snäll, suu- ja leukakirurgia
E-mail: johanna.snall@hus.fi
Toimipaikka: HUS/HY Suu- ja leukakirurgia

Kimmo Taari, urologia
E-mail: kimmo.taari@hus.fi  
Toimipaikka: HUS, urologian linja

Sari Venesmaa, gastrokirurgia
E-mail: sari.venesmaa@kuh.fi
Toimipaikka: KYS/Ge-kirurgia

Läsnäolo-oikeus hallituksen kokouksissa

Nina Lindfors (NKF)
E-mail: nina.C.lindfors@hus.fi
Toimipaikka: HYKS, käsikirurgia

Kirsi Kuusela-Rikka (SKY)
E-mail: toimisto@kirurgiyhdistys.fi
SKY:n toimisto