Hallitus, Säännöt, GDPR

Suomen Kirurgiyhdistyksen hallitus
Säännöt
GDPR
⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Suomen Kirurgiyhdistyksen 
hallitus 2022

Puheenjohtaja, Vikatmaa Pirkka 
E-mail: pirkka.vikatmaa@hus.fi
Toimipaikka: HYKS vatsakeskus, verisuonikirurgia

Varapuheenjohtaja, Malin Sund
e-mail: malin.sund@hus.fi 
Toimipaikka: HYKS

Sihteeri I, Ville Sallinen
E-mail: ville.sallinen@hus.fi
Toimipaikka: HYKS vatsakeskus, gastrokirurgia

Sihteeri II, Toni Seppälä,
E-mail: toni.seppala@fimnet.fi   
Toimipaikka: TAYS,  gastrokirurgia

Taloudenhoitaja Hanna-Stina Taskinen
E-mail: hanna-stiina.taskinen@tyks.fi
Toimipaikka: TYKS, käsikirurgia

Hallituksen erikoisalayhdistysten edustajat:
Mikael und und zu Fraunberg, neurokirurgia                
E-mail: mikael.fraunberg@kuh.fi
Toimipaikka: KYS, Neurokeskus

Otso Järvinen, thoraxkirurgia
E-mail: otso.jarvinen@sydansairaala.fi  
Toimipaikka: TAYS, Sydänsairaala

Juha Kiiski, plastiikkakirurgia
E-mail: juha.kiiski@fimnet.fi
Toimipaikka: TAYS, plastiikkakirurgia

Juha Koskimäki, urologia
E-mail: juha.koskimaki@pshp.fi  
Toimipaikka: 

Johanna Louhimo, gastrokirurgia
E-mail: johanna.louhimo@hus.fi
Toimipaikka: HYKS Vatsakeskus Meilahden sairaala

Marko Neva, ortopedia
E-mail: marko neva@yahoo.com
Toimipaikka: TAYS

Markus Pääkkönen, käsikirurgia
E-mail: markus.paakkonen@helsinki.fi 
Toimipaikka: TYKS, käsikirurgia

Kari Rasku, yleiskirurgia
E-mail: karirasku@hotmail.com
Toimipaikka: TAYS Hatanpää

Liisi Ripatti, lastenkirurgia 
E-mail: liisi.ripatti@tyks.fi
Toimipaikka: TYKS, lastenkirurgia

Eva Saarinen, verisuonikirurgia
E-mail: eva.saarinen@pshp.fi
Toimipaikka: TAYS

Johanna Snäll, suu- ja kasvokirurgianyhdistys
E-mail: johanna.snall@hus.fi
Toimipaikka: HUS/HY suu- ja kasvokirurgia

Lisäksi hallituksessa toimivat:

SJS -lehden edustajana:
Paulina Salminen (SJS lehden edustaja)
E-mail: paulina.salminen@tyks.fi
Toimipaikka: TYKS, TY Satasairaala 

Erikoistuvien edustajana:
E-mail: henri.haapanen00@gmail.com
Toimipaikka: HUS, thorax- ja sydänkirurgia

NKF-edustajana, kutsuttuna vieraana:
Nina Lindfors (NKF)
E-mail: nina.C.lindfors@hus.fi
Toimipaikka: HYKS, käsikirurgia